Борусия (Дортмунд) с уникален обрат в Норвегия (ВИДЕО)

Отборът на Борусия (Дортмунд) постигна невероятен обрат при гостуването си на норвежкия Од в първи плейоф за влизане в групата на Лига Европа и преодоля изоставане от 0:3, за да спечели с 4:3.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха още във втората минута чрез Самуелсен. 20 минути по-късно резултатът вече бе 3:0 след попадения на Нордквеле и Рууд. Възпитаниците на Томас Тухел обаче не се предадоха и върнаха един гол до почивката чрез Обамеянг. През втората част Кагава, Обамеянг и Мхитарян донесоха пълния обрат за Борусия и осигуриха на тима добра преднина преди реванша след седмица.

Гол на Робин ван Перси в 90-та минута донесе успеха на Фенербахче с 1:0 при гостуването на Атромитос, като холандският национал се бе появил в игра само 10 минути по-рано. Стяуа катастрофира у дома срещу Розенборг и загуби с 0:3, а Саутхемптън и Мидтиланд направиха равенство 1:1 на "Сейнт Мерис" в пристанищния английски град.