Борусия Дормунд отвори шампанското след победа над Борусия Мьонхенгладбах

Борусия Дортмунд победи съименниците си от Мьонхенгладбах с 2:0 на препълнения "Сигнал Идуна Парк" и се окичи със златните медали в Бунделигата за втора поредна година, въпреки че Байерн Мюнхен надви Вердер Бремен по-рано днес.

Трудният успех на баварците обаче остана без значение, тъй като два кръга преди края на шампионата в Германия, футболистите на Юрген Клоп имат преднина от 8 точки, която няма как да бъде стопена.

Борусия доминираше през целия мач, а попаденията отбелязаха Иван Перишич в 23-тата минута и Шинджи Кагава в 59-тата и дадоха началото на празненствата в Дортмунд.

Победата бе четвърта поредна за новите стари шампиони на Германия, като те нямат поражение от месец септември насам, когато загубиха с 2:1 като гост на Хановер. Изобщо за цялата кампания до тук Борусия Дортмунд има само три поражения и съвсем заслужено е шампион на Германия.

Борусия Мьонхенгладбах пък пък претърпя 8-мо поражение в шампионата и даде възможност на Шалке да дръпне с три точки в битката за третото място, ако утре победи Аугсбург.

На терена през първо полувреме Борусия Дортмунд доминираше, докато техните опоненити почти не затрудниха Роман Вайденфелер. Робърт Левандовски, Себастиан Кел и Шинджи Кагава обаче не успяха да изведат домакините напред.

В 23-тата минута обаче попадението бе факт. Марсел Шмерцер центрира топката след пряк свободен удар и Иван Перишич с глава от центъра на наказателното поле я прати в десния ъгъл на Марк-Андре Тер Щеген.

До края на полувремето Борусия имаше още няколко добри ситуации да вкара втори гол, но такъв не падна.

Всъщност попадение отбелязаха домакините, чрез звездата си Марко Ройс, но то бе отменено, тъй като при атаката Майк Ханке, който асистира на Ройс бе получил топката в положение на засада.

Втората част отново започна с натиск на „жълто-черните" и до логичното се стигна в 59-тата минута. Тогава в прегръдките на своите съотборници се озова Шинджи Кагава, който завърши отлична атака на Борусия Дортминд, преминала през Роберт Левандовски и направи резултата 2:0 с изстрел от малък ъгъл в наказателното поле на гостите. Това бе и 13-тото попадение за японеца в Бундеслигата.

След второто си попадение футболистите на Юрген Клоп се успокоиха и позволиха на Борудия Мьонхенгладбах да организира няколко добри атаки към тяхната врата, но Мартин Щранцл, Марко Ройс и Хуан Аранго не сполучиха да намерят мрежата зад Роман Вайденфелер и да вкарат поне почетно попадение.

В самия край на двубоя домакините можеха да направят победата си и класическа но Роберт Левандовски и Мориц Лайтнер стреляха далеч от вратата на Марк-Андре Тер Щеген.

Така Борусия Дортмунд узакони осмата си шампионска титла и тази нощ в Дортмунд едва ли ще се спи.

Борусия Мьонхенгладбах пък продължава битката с Шалке за място в групите на Шампионската лига.