Борусия Д удари Сити в Чикаго

Борусия (Дортмунд) победи с 1:0 Манчестър Сити в първата среща от турнира "International Champions Cup", в който участват някои от най-големите отбори в света. Англичаните и германците се изправиха един срещу друг на стадион "Солджър фийлд" в Чикаго, САЩ.

Победата на Борусия донесе Марио Гьотце, реализирал единственото попадение в контролата от дузпа в 28-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Олександър Зинченко срещу Кристиан Пулишич.

За Сити неофициален дебют записа рекордното ново попълнение Рияд Марез, който на няколко пъти пропусна да се разпише срещу Борусия.

И двата отбора бяха без много от основните си играчи, някои от които получили почивка след Мондиал 2018. Следващите двубои за Манчестър Сити в турнира са срещу Ливърпул и Байерн (Мюнхен). Борусия пък ще играе още с Ливърпул и Бенфика.