Борусия (Д) продължава свободното падане, Байерн би трудно

снимка: twitter.com

Отборът на Борусия (Дортмунд) загуби за 5-и път от началото на сезона в Бундеслигата. Възпитаниците на Петер Бос претърпяха домакинско поражение с 1:2 от Вердер (Бремен) и по този начин записаха осми пореден мач без успех в първенството. След 15 изиграни кръга Борусия е чак на 7-ата позиция с 22 точки, 13 по-малко от лидера Байерн (Мюнхен). "Жълтите" не са вкусвали победата в Бундеслигата от 30 септември, а поредната загуба поставя допълнително напрежение върху мениджъра Петер Бос.

В 26-ата минута Борусия губеше в резултата след попадение на Максимилиан Егещайн. Той получи хубав пас в наказателното поле от Макс Крузе, влезе навътре и отправи премерен изстрел с левия крак, който се оказа неспасяем за Роман Бюрки.

След почивката Пиер-Емерик Обамеянг възстанови паритета на "Сигнал Идуна Парк". Габонецът отбеляза след добро подаване на Шинджи Кагава. В 65-ата минута обаче Гебре Селасие сложи точка на спора, след като отбеляза за 2:1 в полза на гостите, а асистенцията отново бе дело на Макс Крузе. Това бе втора поредна победа за Вердер. Тимът от Бремен е на 16-о място с 14 пункта.

Байерн (Мюнхен) пък записа 11-а победа, след като надви трудно като гост Айнтрахт (Франкфурт) с минималното 1:0. Голът за баварците вкара Артуро Видал в 20-ата минута. Чилиецът се разписа с глава след центриране на Йошуа Кимих. По този начин шампионът на Германия затвърди лидерската си позиция с 35 точки, докато Айнтрахт е 9-и с 22 пункта.

В другите два мача, които се изиграха по същото време, Хамбургер и Волфсбург завършиха при нулево реми, а РБ (Лайпциг) изпусна победата у дома срещу Майнц 05, като двубоят завърши 2:2.