Борусия (Д) продължава без грешка в Шампионска лига

Отборът на Борусия (Д) продължава перфектното си представяне в Шампионската лига.

Германците се справиха с 4:1 над отбора на Галатасарай и по този начин си осигуриха едно от първите две места в групата.

Въпреки неубедителните изяви на дортмундци в Бундеслигата, те отново показаха непоколебимост в Шампионската лига.

Домакините наложиха своя стил на игра още в началните минути на мача и стигнаха до гол дело на Марко Ройс, който завърши перфектна така на жълто-черните в 39-та минута. Немският национал получи страхотен извеждащ пас от Лукаш Пишчек от близо 35 метра.

Второто полувреме стартира с ексцесии по трибуните. Турските фенове започнаха да негодуват и преди едно изпълнение на корнер започнаха да мятат факли и бомби, и предизвикаха спиране на играта за 3-4 минути.

4122759

При подновяването на играта обаче падна втория гол за германците след центрирането от корнера. Гръцкият защитник Сократис Папастатополус се оказа най-съобразителен след разбъркването и покачи на 2:0.

Галатасарай върна един гол също след центриране от корнер, където Хакан Балта бе точен с глава. Минута по-късно в игра за домакините се появи Чиро Имобиле, който три минути по-късно оформи крайното 4:1. след като бе изведен от Хенрик Мхитърян.