Борисов, Стоичков и компания спечелиха "Мача на звездите" (Снимки)

Отборът на българските футболни звезди, чийто капитан беше министър-председателят на България Бойко Борисов, спечели с 5:2 благотворителната среща срещу сборен отбор на бившия футболни величия.

В голмайстор за българския тим се превърна Петър Стоянов, който наниза две попадения. Всичките футболисти в синьо се представиха на ниво, а Илиан Илиев и Христо Стоичков се представиха на чудесно ниво, а Камата може дори да получи повиквателна от Любо Пенев за следващите световни квалификации на националния отбор.

Самата срещата беше проведена по програмата MTG United for peace, като целта беше да се съберат средства за деца в неравностойно положение.

Част от звездите, които уважиха благотворителното събитие на MTG бяха Христо Стоичков, Илиан Илиев, Любо Пенев и още много бивши български футболисти. В състава на чужденците пък блестяха имената на Вив Андерсен, Яри Литманен и други.

Българските звезди започнаха по-активно срещата и в самото начало перфектен пробив на Илиан Илиев по крилото завърши с подаване към Ицо Стоичков, който обаче от малък ъгъл не успя да вкара топката. Две-три минути по-късно обаче същата комбинация, но този път през центъра, завърши с няколко залъгващи движения на Камата, преди той да разстреля вратаря на чуждестранните звезди - 1:0, a Модерния ляв напомни за най-добрите си години.

Впоследствие съдията даде дузпа за отбора в синьо, но Бойко Борисов пропусна от точката за изпълнение на 11-метров наказателен удар. Гол обаче падна малко по-късно, след като Илиан Илиев пусна към Стоичков, който от своя страна подаде на Петър Стоянов, а седмицата на българския тим нямаше проблеми и реализира за 2:0. Третият гол пък бе отбелязан отново от него след чудесна асистенция на премиера на България Бойко Борисов - 3:0.

Гостите успяха да се поактивизират и стигнаха до гол след хубав чудесен диагонален удар на Бинци. Българският тим пък възстанови разликата малко преди края на първия половин час, след като Борисов се разписа от дузпа - 4:1.

Петър Стоянов завърши хеттрика си в началото на втората част за 5:2, а Яри Литманен изпълни по страхотен начин дузпа, оставяйки никакви шансове на българския вратар - 5:2 след удар в лявата сглобка на вратата.

В 45-ата минута пък Пенев, Стоичков и Борисов комбинираха чудесно, като премиерът стреля от около 15 метра и нацели страничната греда, а Камата настигна топката и я реализира. Съдията обаче отсъди засада, Стоичков в свой стил каза няколко ругатни, а Борисов просто изгледа злокобно страничния рефер.