Борис Георгиев - Моката навърши 80 години днес

снимка: bgolympic.org

Картина и почетен плакет получи първият олимпийски медалист за България Борис Георгиев-Моката от Българския олимпийски комитет по случай 80-годишния си юбилей.

 

Наградите му бяха връчени от председателя на БОК Стефка Костадинова на церемония в Музея на спорта. "Скромността краси човека - това е Моката!", заяви Костадинова.

 

На игрите в Хелзинки през 1952 г. Борис Георгиев-Моката печели бронз в бокса, като отличието му се връчва 2 г. по-късно на същото място. Причината - дотогава са награждавали само финалистите.

 

Юбилярят бе удостоен и с почетен знак на президента на републиката Георги Първанов. А от Държавната агенция за младежта и спорта бе награден с плакет.

 

Сред гостите бяха почетният президент на Европейската федерация по бокс акд. Емил Жечев, президентът на родната централа Марин Димитров, шефът на Парламентарната комисия за децата, младежта и спорта Васил Иванов-Лучано и мн. др.