Бордо влезе в топ 4 на Лига 1

Бордо прекърши Лион с 1:0 като гост

Давид Белион вкара своя първи гол за сезона с фланелката на Бордо, а Людовик Обраняк добави още едно попадение при победата на Бордо с 2:0 над Валансиен, изкачила "жирондинците" на четвърто място във временното класиране на френското първенство по футбол.

Белион получи втори шанс за кариера в Бордо след напускането на Йоан Гуфран в посока Нюкасъл и той се справи по великолепен начин. Нападателят даде аванс на своя тим в 34-та минута, а 16 преди края Обраняк оформи крайното 2:0 в полза на "жирондинците".

С това те се изкачиха на четвърто място в класирането и вече са с актив от 38 точки, колкото има и петият Ница, победил с 2:0 Брест в своето гостуване от 23-ия кръг на шампионата.

Сент Етиен зае шеста позиция в класирането, след като се наложи с 2:1 срещу Сошо в друг съботен мач от кръга. "Зелените" спечелиха трите точки с голове на Пиер Обамеянг и Фабиан Лемоан, с което се изравниха с Рен и се доближиха на един пункт от Ница и Бордо.