Бордо се изравни с втория ПСЖ

снимка: girondins.com

Бордо победи като гост Ланс с 2:1 в среща от 13-ия кръг на футболното първенство на Франция.

Възпитаниците на Вили Саньол се изравниха по точки с втория Пари Сен Жермен, който в неделя е домакин на лидера Олимпик Марсилия в дербито на кръга.

Полузащитникът на Бордо Уаби Хазри завърши успешно контраатака, след която гостите поведоха в резултата.

Нападателят от Мали Шейк Диабате удвои в 41-а минута с петия си гол за сезона. След попадението Диабате отиде да прегърне Вили Саньол, който не можеше да сдържа сълзите си на пейката. В четвъртък Саньол се извини за презрителните си коментари по адрес на африканските играчи по-рано тази седмица.

Нападателят на Ланс Йоан Тузгар реализира от дузпа в 74-а минута. Ланс остава на 17-о място с 11 точки актив.