Бордо обърна Троа и е на финал за Купата на Франция (ВИДЕО)

Бордо се класира на финал за Купата на Франция, след като победи Троа с 2:1 в полуфинален сблъсък помежду им снощи.

На своя „Стад де Лобе" домакините от Троа започнаха срещата по отличен начин и още в 7-ата минута Фабрис Н'Сакала намери Жан-Кристоф Бахебек и нападателят откри резултата за 1:0.

4 минути преди почивката обаче бразилският десен бек на Бордо Мариано центрира в наказателното поле и от воле Шейк Диабате прониза мрежата ниско в десния ъгъл за 1:1.

Драмата за домакините дойде в 63-та минута, когато Жереми Бреше си вкара автогол и подари успеха на Бордо, а с това и участие във финала за Купата на Франция.

Там съперник на "жирондинците" ще бъде състава на Евиан Тонон Гаяр, който на 9 май Евиан победи Лориен с 4:0, а преди това отстрани и новия шампион ПСЖ.