Болтън победи Тотнъм с 4:2, Мартин Петров се завърна в игра с гол

Болтън постигна домакинска победа с 4:2 над тима на Тотнъм в среща от единасетия кръг на Висшата лига на Англия. Две попадения за домакините отбеляза Кевин Дейвис, а още едно добави Стейнсон. За гостите от Лондон точни бяха на Алън Хътън и Роман Павлюченко в края на двубоя. В игра за отбора на Болтън се завърна и българският национал Мартин Петров, който пропусна последните няколко срещи на своя тим заради контузия. Петров влезе като резерва в 82-рата минута, а в даденото от съдията продължение на двубоя дори успя да се разпише и да оформи крайния резултат.

Срещата започна равностойно като и двата тима имаха възможности да поведат в резултата, но в крайна сметка това първи сториха домакините от Болтън. В 31-вата минута Кевин Дейвис се разписа в мрежата на Гомеш след грешка на защитниците на Тотнъм и прекрасно изпълнение с левия крак.

Втората част отново започна с разменено надмощие, като с пропуски за двата тима се отличиха Гарет Бейл, Йохан Елмандер и Гари Кейхил. В 56-тата минута обаче точен отново за тима на домакините от Болтън бе защитникът Гретар Стейнсон.

Гостите от Тотнъм, които през седмицата постигнаха знаменита победа над европейския клубен шампион Интер с 3:1 сякаш се бяха примирили и в 76-тата минута на срещата допуснаха ново попадение. Асу-Екото фаулира Лий в наказателното поле, а реферът Крис Фой посочи бялата точка. Точен от нея бе Кевин Дейвис, за да оформи класическият резултат - 3:0 за Болтън.

Само три минути по-късно обаче Алън Хътън върна Тотнъм в играта с изключително красиво попадение за 3:1. В последните минути „шпорите" бяха на път напълно да объркат плановете на домакините, като в 86-тата минута след още по-брилянтно изпълнение от малък ъгъл Роман Павлюченко намали преднината на Болтън само на едно попадение.

Точно когато изглеждаше, че Тотнъм ще успее да реализира нов гол и да измъкне точката обаче, дойде мигът на Мартин Петров. Българинът овладя топката след контраатака, нахлу в наказателното поле и с премерен шут успя да реализира покрай Гомеш, за да оформи крайното 4:2.