Болт: Вече не пуша трева

Световният рекордьор на 100 и 200 метра и трикратен олимпийски шампион от Игрите в Пекин '2008 Юсейн Болт заяви, че не използва марихуана.

 

Повод за това стана изказването на ямайския спринтьор пред германското издание "Билд", че когато е бил много млад е пушил трева и се е научил как да си свива цигари с марихуана.

 

Болт разпространи съобщение в медиите, в казва, че е опитвал от лекия наркотик на "тийнейджърска възраст" и оттогава никога не е опитвал отново.

 

Най-бързият мъж на планетата също така се извини на хората в родината си за своето изказване, визирайки, че младите хора в Ямайка не пушат трева и посъветва всички млади спортисти да не опитват наркотици.