Болт ще бяга на 150м в Манчестър

снимка: cbc.ca

Трикратният олимпийски шампион от Пекин 2008 Юсейн Болт ще участва в иновативно улично състезание на 150 метра по време на Great CityGames, който ще се проведат в английския град Манчестър на 17 май 2009г.

 

22-годишния ямайски лекоатлет, който спечели първото си състезание за годината на 100м миналият уикенд, ще бяга на специална писта в центъра на града.

 

Това ще е първо участие на Болт на европейска почва през 2009г., след което той ще бяга и в стартовете за световната купа през юни и юли, както и в световното първенство по лека атлетика, което ще се проведе в Берлин през август.