Болт отрече, че няма да участва на следващата Олимпиада

снимка: АП

Световният рекордьор в спринта Юсеин Болт отрече наскоро появилите се слухове, че ямаецът няма намерение да участва на следващите олимпийски игри в Лондон през 2012 г.


Олимпийският шампион на 100 и 200 метра сподели, че амбицията му е да достигне до легендарен статус, който задължително минава през защита на златото от Пекин.


„Винаги е прекрасно да защитиш титлата си", сподели Болт. „Никога не съм казвал, че няма да участвам на следващата Олимпиада."


„Искам да се превърна в легенда, а участието ми в Лондон е задължително за това."

 

Преди два дни ямаецът постави нов рекорд на 150 метра в Манчестър, пробягвайки разстоянието за 14.35 секунди.