Болоня и Торино поделиха драматично точките

Гол на Роландо Бианки в 94-ата минута донесе равенство 2:2 на Торино в гостуването на Болоня на стадион „Ренато дал'Ара" в късния мач от съботната програма на 31-ия кръг в Серия А.

Гостите от Торино поведоха в резултата през първото полувреме, но в рамките на 20 минути след почивката домакините успяха да осъществят пълен обрат и изглеждаше, че ще спечелят важни 3 точки.

В крайна сметка изравнителното попадение на Бианки донесе равенството на Торино, а той самият реализира първия си гол срещу този съперник. Така отборите от Калчото, срещу които 30-годишният нападател не се е разписвал, стават само 3.

Болоня вече има 39 точки и се извиси над Парма и Каляри на 10-тото място в класирането на Серия А, като „дуковете" и сардинците имат с 1 пункт по-малко и са изиграли мач по-малко.

Торино пък увеличи актива си на 35, с което се изравни с Киево на 14-ата позиция в таблицата - 9 над опасната зона на изпадащите.

„Биковете" отново участват в изключително драматичен мач и този път те са отборът, който нанася последния удар в самия край на битката. Миналата седмица тимът отстъпи в трилър с 3:5 срещу Наполи.

Пауло Барето реализира първия гол в срещата, давайки аванс на гостите в 25-ата минута - той вкарва във втори пореден мач, след като наказа именно Наполи и тогава прекрати 3-годишна голова суша в Серия А.

Панайотис Коне възстанови равенството в 65-ата минута, а Тиберио Гуаренте изведе Болоня напред в 86-ата минута, за да зарадва феновете на „Ренато дал'Ара".

За съжаление на домакините обаче Бианки с 9-ия си гол за сезона донесе равенството на Торино и подели точките в късния мач от програмата на 31-ия кръг в Серия А.