Боливия задълбочи кризата в Уругвай (ВИДЕО)

Шампионът от Копа Америка Уругвай продължава да се представя трагично в квалификациите за класиране на Мондиал 2016 в Бразилия, след като снощи "урусите" претърпяха ново разгромно поражение, този път с 1:4 при гостуването на Боливия.

По този начин Уругвай записа четвърти пореден мач без победа в квалификациите от зона Южна Америка, броени дни след поражението с 0:3 от Аржентина. Преди това "урусите" извъртяха равенство 1:1 с Еквадор у дома, след като вече бяха претърпели разгром с 0:4 от Колумбия.

Последният успех на Уругвай датира от месец юни, когато воденият от Оскар Табарес отбор победи с 4:2 тима на Перу.

Срещата в Ла Пас започна лошо за гостите, като още в 6' Сауседо изведе боливийците напред. В 27' Мохика удвои, като така завърши и първата част.

Вторите 45 минути не се оказаха по-успешни за "урусите", въпреки влизането в игра на Единсон Кавани. Между 51' и 55' Сауседо оформи хеттрика си в двубоя и покачи на 4:0, а едва в 81' Луис Суарес отбеляза почетен гол за крайното 4:1 в полза на Боливия.

Така Уругвай остава на 5-а позиция с актив от 12 точки, докато Боливия съхрани шансовете си за класиране, събирайки 8 пункта от 9 изиграни мача.