Бока попари Ривър Плейт след шедьоври и два червени картона (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Шампионът Бока (Хуниорс) надви големия си враг Ривър Плейт с 2:1 като гост на "Монументал" в среща 8-ия кръг на аржентинското първенство. Бока записа 8-а победа от старта на кампанията и лети високо в класирането, докато "милионерите" паднаха до 13-ата позиция с 12 пункта. Суперкласикото на Аржентина отговори на всички очаквания на феновете, като отново показа на света, че това е едно от най-лютите дербита. Освен голове шедьоври то се отличи и с цели 2 червени и 10 жълти картона, които само показаха колко голям е залогът в двубоя.

Резултатът откри Едвин Кардона в 42-ата минута, който се разписа след феноменално изпълнение на пряк свободен удар. Минути преди това Игнасио Фернандес от домакините си извади нелеп червен картон. Той влезе брутално с бутоните напред в корема на футболист на Бока и нямаше как да остане на терена.

Самият Кардона пък бе изонен в 61-ата минута също с директен червен картон. Той използва лакътя си в единоборство с бранител на Ривър Плейт и бе наказан строго от главния рефер. Минути след това Леонардо Понцио хвърли феновете на "Монументал" в екстаз, след като отбеляза гол шедьовър от около 25-30 метра, за да изравни.

Финалният акорд в срещата бе сложен от Найтан Нандес в 73-ата минута. Той получи брилянтен пас от Пабло Перес, за да засече топката от воле и да попари Ривър Плейт. Така тимът на Марсело Гаярдо продължава без победа вече 5-и мач, но болката след загубата от кръвния враг е наистина голяма. Бока пък продължава да е убедителен лидер в Аржентина.