Бока и Ривър отново неубедителни в Аржентина

Лидерът Ланус победи домакина Годой Крус в мач от шестия кръг на първенството на Аржентина по футбол. Централният защитник Карлос Искиердос вкара единственото попадение с глава след центриране от корнер на Виктор Аяла в 27-ата минута.

Така възпитаниците на Гийермо Барос Скелото събраха 16 точки след пет успеха и едно равенство, като имат отбелязани 11 попадения срещу само едно допуснато във вратата си. Годой Крус допусна първо поражение за сезона и падна на пето място с 11 точки.

Нюелс Олд Бойс победи гостуващия Ривър Плейт с 1:0 и измести съперника си от второто място в подреждането. Игнасио Скоко реализира страхотен гол в 36-ата минута, с който донесе успеха на домакините.

Скоко получи топката на границата на наказателното поле, прехвърли защитника Адалберто Роман, поведе си топката с глава в пеналта и с върха на пръстите стреля покрай вратаря Марсело Бароверо.

Попадение на Ривър Плейт беше отменено в края заради игра с ръка на нападателя Карлос Луна. Нюелс Олд Бойс има 13 точки, а третият Ривър Плейт е с 12 точки.

Бока Хуниорс стигна само до 1:1 при домакинството си на предпоследния Архентинос Хуниорс. Възпитаниците на Карлос Бианки претърпяха ново разочарование и остават само с една победа от началото на сезона на 15-ото място в подреждането с 6 точки.

Сантиаго Силва изведе Бока напред от дузпа в 13-ата минута след нарушение на Фабио Васкес срещу Рибаир Родригес в наказателното поле, но Матиас Мартинес засече отблизо за 1:1 в последните секунди на първата част след центриране от корнер.

С равенството Архентинос Хуниорс, който беше воден за първи път от новия си наставник Рикардо Карусо Ломбарди, се измъкна от дъното с 2 точки, информира БТА.