Бока и Ривър отново не спечелиха в Аржентина

Старши треньорът на Расинг Рейналдо Мерло е убедил Борда на клуба да не го уволнява въпреки поредната загуба в първенството на Аржентина, този път с 0:2 от Нюелс Олд бойс.

Расинг е на последното 20-о място в класирането с 1 победа и 1 равен от 8 изминали кръга.

Шампиони от 2001-а година със същия треньор, Расинг има доста противоречиви периоди, люшкащи се от славата почти до фалита.

След мача в Росарио хора от управата на клуба са влезли директно при отбора в съблекалнята, а след разговорите треньорът излезе обнадежден.

По ирония на съдбата, единственият отбор, който е загубил от Расинг от началото на първенството е Колон (Санта Фе), в момента лидер в класирането с 15 точки.

Колон има единствено това поражение в първия кръг на първенството и си поделя лидерската позиция заедно с Естудиантес.

Сан Лоренсо е на 3-а позиция с 14, следван от Велес Сарсфийлд с 13. Колон завърши 0:0 като гост на Сан Лоренсо, а Естудиантес се наложи с 1:0 като гост над Химнасия (Ла Плата) с попадение на Франко Хара в 10-ата минута.

Най-популярните отбори в страната Бока Хуниорс и Ривър Плейт отново не спечелиха мачовете си. Бока завърши 1:1 с родния отбор на Диего Марадона Архентинос Хуниорс като домакин, като изпусна победата три минути преди последната съдийска свирка заради гола на бившия играч на Майорка Леонардо Пискуличи. Бока е на 9-о място с 11 точки.

Ривър отстъпи с 2:3 при гостуването си на Ол Бойс, а от 36-ата минута игра с десет души заради червения картон на Лионел Ваньони. Домакините нанесоха своя удар в рамките на 15 минути в края на първата част и началото на втората, когато реализираха и трите гола.

Останалите резултати от кръга: Арсенал- Росарио Сентрал 1:1, Атлетико Белграно- Олимпо 1:1, Тигре- Годой Крус 0:0, Атлетико Рафаела- Велес Сарсфийлд 3:1.