Бока Хуниорс се класира за финала на Копа Либертадорес (Видео)

Шесткратният шампион Бока Хуниорс се класира за 10-и финал в историята си в най-престижния южноамерикански турнир - Копа Либертадорес.

Аржентинският град завърши 0:0 при гостуването си на Универсидад де Чили (Чили) в среща-реванш от полуфиналите, но ще играе за титлата, след като спечели с 2:0 първия мач. На финала Бока Хуниорс ще срещне Коринтианс (Бразилия). Първият мач е на 27 юни в Аржентина, докато реванша е на 4 юли.

Първата среща е следващата седмица в Буенос Айрес, а втората - на 4-ти юли в Сао Пауло. Бразилският шампион отстрани Сантос в другия полуфинал с общ резултат 2:1. Коринтианс никога не е печелил Копа Либертадорес.

Плеймейкърът на Бока Хуан Роман Рикелме уцели гредата в осмата минута. Домакините също имаха своите положения. Вратарят на аржентинския тим Агустин Орион спаси удар на Жуниор Фернандес. Пред второто полувреме футболистите на Универсидад де Чили уцелиха две греди.