Бока Хуниорс постигна лесна домакинска победа в Аржентина (Видео)

Бока Хуниорс спечели с 3:0 у дома срещу Годой Крус в среща от 16-ия кръг на аржентинското футболно първенство.

Хуан Инсауралде откри резултата в полза на столичани с удар с глава след четвърт час игра, а Дарио Цвитанич вкара втори гол две минути преди края на полувремето. Пабло Муче оформи класическата победа за домакините в 84-ата минута на двубоя.

Плеймейкърът Хуан Роман Рикелме асистира за две от попаденията в мача. Бока Хуниорс спечели първата част от сезона в Аржентина - Апертура, а сега води във втората половина - Клаусура. Столичният отбор има три точки аванс пред втория в класирането Тигре. Бока се класира и за полуфиналите в турнира Копа Либертадорес, където ще се изправи срещу Универсидад де Чили.

В събота насилието в Аржентина даде нова жертва. Мъж на 21 години е бил застрелян пред стадиона на Ланус. От полицията съобщиха, че разследват две от враждуващите банди в Буенос Айрес, които са стигнали до кървавата саморазправа.

Това е петата жертва за годината, свързана с футболното насилие в страната. Поредният фатален инцидент засили критиките към президента на футболната федерация на страната Хулио Грондона. От централата заявиха, че това е проблем на цяла Аржентина, не на спорта в частност.