Бока Хуниорс пак е кралят на Аржентина (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Бока Хуниорс не спира с доминацията си в аржентинската Примера Дивисион, след като завоюва 33-а титла на страната. "Генуезците" защитиха трофея си от миналия сезон, след като кръг преди края на шампионата постигнаха ценно равенство 2:2 като гост на Химнасия.

Точката се оказа напълно достатъчна, тъй като разликата между Бока и втория Годой Круз вече е 4 точки. Шампионите имат 57, 90 минути преди края на кампанията, докато преследвачите им са с 53 пункта.

Рамон Абила изигра невероятен мач за Бока, като още в 13-ата минута свали топката за Пабло Хавиер Перес и той поведе гостите напред с премерен удар. Домакините изравниха чрез Николас Коласо в 33-ата, но "генуезците" имаха своя отговор след почивката.

Абила бе изведен зад отбраната на Химнасия и разстреля стража Алексис Ариас за 2:1. В 81-ата Брахиан Алеман накара Бока да трепери след гол с рикошет за 2:2, но драма нямаше и шампионите защитиха трона си.

Грандът от Аржентина се очаква да пристигне у нас на 19 август и да изиграе приятелски мач с Левски по случай 75-годишнината на "синята" легенда Георги Аспарухов.