Бохум се наложи над Арминия с 2:0

снимка: БГНЕС

Бохум постигна първа победа в Бундеслигата, след като се наложи с 2:0 над гостуващия отбор на Арминия Билефелд с 2:0 в среща от 4-ия кръг на немското първенство.

 

Домакините нанесоха своя удар в разстояния на 4 минути през първото полувреме. Мартин Мицел откри резултата в 22-та минута, а Марк Пферцел удвои в 26-та.

 

До края на мача Арминия се опита да вкара поне почетно попадение, но възпитаниците на треньора Михаел Фронцек все не успяваха да намерят верния път към вратата на португалския страж на Бохум Даниел Фернандес.

 

Домакините от своя страна също имаха своите положения, но резултатът се запази и футболистите на Бохум се поздравиха с победата.

 

Така, след изиграването на срещите от 4-ия кръг в Бундеслигата, Бохум е на 12-та позиция с 4 точки, докато Арминия продължава да е без победа и има само 2 равенства досега.