Бодуров и компания сразиха Ман Юнайтед в Лига Европа (ВИДЕО)

Новият отбор на Николай Бодуров Мидтиланд спечели с 2:1 домакинството си на английския колос Манчестър Юнайтед и взе минимален аванс преди реванша на „Олд Трафорд“ в среща от 1/16-финалите на Лига Европа.

Феновете на „червените дяволи“ се забавляваха с опитите си (неуспешните) да произнесат правилно името на съперника, като в същото време демонстрираха тотална липса на интерес към по-ниско разредния турнир от Шампионска лига.

Съставът на Луис ван Гаал бе експериментален, но все пак се състоеше от имена като Антони Марсиал, Хуан Мата, Мемфис Депай, Джеси Лингард, като игрови минути получиха и Андер Ерера и Майкъл Карик.

Именно Депай използва шанса си да остави отпечатък на терена в 37-ата минута, откривайки резултата след асистенция на Джеси Лингард. В 44-ата обаче Систо изравни, а в 77-ата Онуачу изведе напред отбора на Бодуров.

Любопитен факт е, че Мидтланд спечели първия си официален двубой за 2016 година, след като изпрати миналата с две равенства и две поражения. Феновете на Юнайтед пък отново имат повод да сипят критики и обиди към мениджъра Луис ван Гаал.

All Goals - FC Midtjylland 2-1 Manchester...by sport-24hd