Близнаците със загуби в клубните си тимове

снимка: SPORTA.BG

Тимът на Астана (Казахстан) изненада неприятно новия тим на Деян Иванов - Лиетувос Ритас, като още в първия кръг на ВТБ лигата го победи само с една точка разлика - 72:71.

Деян Иванов се включи успешно за литовския гранд, като само за 17 минути записа 11 точки, 3 борби и 1 асистенция. Националът на България беше втори по резултатност, като единствено Янис Блумс вкара повече - 22 точки.

Стрелбата на крилото беше изключително успешна, след като записа три точни изстреля от три опита в игра, а от фаул линията пропусна само веднъж от шест опита.

Калоян Иванов също записа загуба със своя нов дим - БК Донецк. В мач от първенстото на Украйна домакините в срещата допуснаха поражение със 73:81 от Химик.

Близнакът се отчете с 19 минути на терена, като допринесе с 5 точки и 2 борби. Той записа 67% в стреlбата от игра, като от 3 опита пропусна само 1 от тройката. Също така пропусна едно хвърляне от наказателната линия.

Той беше върнат в отбора на Донецк, след като ръководстовто на тима го извади заради спор с бившия му тим Аликанте. Испанците твърдяха, че Иванов има още година от своя договор. Това стана причина той да пропусне първата среща в първенството на Украйна, спечелена от новия му отбор с 82:59.