Българското дерби е факт - Казийски срещу Соколов на 1/2-финалите

снимка: cev.lu

Българско супердерби ще наблюдават волейболните фенове в италианската Серия А1, след като днес отборът на Бре Банка Ланути (Кунео) с Цветан Соколов се класира успешно за 1/2-финалните плейофи на шампионата.

Цецо Соколов и компания затвориха с 3-0 победи серията с Каза (Модена), печелейки с 3:2 (21:25, 22:25, 25:20, 25:16, 15:13) днешния трети мач в собствената си зала „Пала Бре Банка".

Така на 1/2-финалите Кунео ще се изправи срещу Итас Диатек Трентино (Тренто) на Радостин Стойчев и Матей Казийски. Трентинци също постигнаха успех с 3-0 победи в 1/4-финалната серия, справяйки се успешно с отбора на Тонно Калипо (Вибо Валентия).

1/2-финалната серия ще стартира с резултат 1-0 победи за Тренто, имайки предвид класирането в редовния сезон на Серия А1. Играе се до 3 победи от 5 мача, а първият двубой ще се проведе на 10 април (сряда) в Кунео.

Тази вечер Кунео изоставаше с два гейма срещу Модена, като гостите бяха близо до това да намалят изоставането си в серията.

При 0:2 обаче Цветан Соколов и съотборниците му се мобилизираха до краен предел, довеждайки нещата до тайбрек. Решителният пети гейм бе повече от оспорван, но Кунео изтръгна успех с 15:13 точки и си гарантира място на 1/2-финалите.