Българските младежи едноличен лидер след трудна победа над Словакия

снимка: ole-bg.com

Двубоят между България и Словакия от Евробаскет 2012 Дивизия Б за младежи до 20 години предложи изключителна драма на зрителите, които бяха дошли да наблюдават българските „лъвчета" в зала „Арена Армеец".

Възпитаниците на Любомир Минчев победиха с 69:61 своя скромен съперник, като двубоят можеше да бъде спечелен и от словаците, след като през второто полувреме едва не се стигна до обрат, след като българските момчета подцениха своя съперник.

Словакия започна много мотивирано и поведе набързо с 5 точки, но след това бавно и методично българските „лъвчета" изравниха и поведоха в срещата. Звездата на тима Павлин Иванов определено нямаше ден в стрелбата, но водени от Димитър Димитров и Тенчо Тенчев момчетата ни стигнаха до аванс от 7 точки след първата четвърт - 25:18.

По-добрите действия на България продължиха и през втората четвъртина, като тройка на Васил Бачев даде 13 точки аванс на нашия отбор - 36:33, а след това разликата набъбна до 15. Все пак Словакия успя да намали до 10 точки своя пасив до края на първото полувреме - 44:34.

Второто полувреме обаче едва не доведе до сензация, след като бързо, бързо словаците намалиха до 4 точки своето изоставане, като това се запази до самия край на частта - 57:53, което беше приемливо, тъй като гостите бяха достигнали до едва 2 точки пасив.

В изключително нерезултатна последна част Алекс Симеонов и Тенчо Тенчев успяваха да поддържат аванса на България, но Тот намали до 2 точки тразликата минута и половина преди края. Тенчев отново да де 4 точки аванс, а в защита влезналият в края Тодор Захариев открадна топка, която се оказа решаваща за крайния резултат - Димитър Димитров бе фаулиран два пъти и вкара 3 от 4-те наказателни удара - 69:61.

Димитров бе най-резултатен в срещата със своите 18 точки, като за втори пореден път направи дабъл-дабъл, овладявайки 11 борби. Тенчо Тенчев добави 16 точки и 8 борби, а Алекс Симеонов направи много силна трета четвърт и в крайна сметка завърши с 13 точки.