Българските легионери с голове в малтийското първенство

снимка: beroe.eu/

Българският полузащитник Мартин Деянов се разписа при победата на Марсашлок с 4:2 над домакина Таршин в мач от седмия кръг на малтийското футболно първенство.

Деянов направи 1:1 в десетата минута с третия си гол за сезона, информира БТА. Той беше изведен сам срещу вратаря на съперника Дейвид Касар, преодоля го и на празна врата изравни. До края гостите стигнаха до пълен обрат след две попадения на нигериеца Обина Обифюле и гол на Емилиано Латес.

Така Марсашлок прекъсна серия от пет мача без успех и се изкачи на осмо място в класирането със 7 точки.

Друг българин Данаил Митев също се разписа за трети път през сезона при загубата на Слима с 2:4 при гостуването на Хамрун Спартанс. Митев оформи крайния резултат от дузпа в 85-ата минута. Другият българин в състава на гостите Румен Гълъбов също започна като титуляр, но в 76-ата минута беше заменен от Райън Греч.

Слима заема четвъртото място с 12 точки. Лидер е Хибърниънс с 19 точки.