Българските изяви под баскетболните кошове в Европа

снимка: SPORTA.BG

Отборът на Манреса записа четвърта победа за сезона в мъжкото баскетболно първенство на Испания.

Манреса победи Гран Канария като гост със 75:65 (27:17, 14:21, 22:19, 12:8) точки в мач от 19-ия кръг.

Българският национал Александър Янев игра 21 минути като титуляр за гостите и се отличи с 8 точки и 3 борби. Манреса е на предпоследно място в класирането с 4 победи и 15 загуби.

Отборът на Авелино, с Калоян Иванов в състава си, загуби с 82:83 точки след продължение от Варезе в среща от 17-ия кръг на италианското първенство.

Калоян Иванов бе титуляр и за 34 минути завърши с 12 точки и 5 борби. Авелино е на 15-а позиция в класирането с 4 победи и 13 загуби.

Филип Виденов изигра много силен мач при завръщането си в турския Олин Едирне. Отборът му обаче отстъпи на Газиантеп с 82:85 точки в мач от 16-ия кръг в турското първенство. Филип Виденов завърши с 21 точки и 4 борби за 25 минути като титуляр. В момента Олин Едирне е на последно място в класирането с 3 победи и 13 загуби.

Сибиу, с Александър Груев в състава си, постигна победа в 19-ия кръг на румънското първенство - срещу Питещ със 79:73 точки. Груев бе титуляр, игра 35 минути и бе най-резултатен с 23 точки, 2 борби и 2 асистенции. Сибиу е на 10-то място в класирането с 9 победи и 10 загуби.

В италианската втора дивизия Сан Салваторе загуби като гост от Брони с 54:60 точки. Роксана Йорданова игра 40 минути за гостенките и завърши с 12 точки, 3 борби и 2 асистенции.