Българските фенове на хокея недоволни от съдиите след загубата от Мексико

Синът на Божидар Искренов - Георги, се прояви като истински боец по време на мача България - Мексико от световното първенство по хокей на лед, дивизия II, група „В", което се провежда в София.

Малкият Гибон е играл почти цял мач със счупено ребро. Това установи спешен медицински преглед веднага след мача. Най-добрият в българския състав - Георги Искренов, е аут от последните ни две срещи от шампионата.

Баща му Божидар Искренов и още над 1500 зрители бяха бесни от тримата съдии при загубата с 5:8 (0:5, 4:1, 1:2) от Мексико.

Заради контузия мачът пропусна титулярният ни вратар Константин Михайлов. И това веднага се отрази. В срещата пазиха вторият и третият ни страж, които са на 21 и 18 г. При 14:12 удара към вратите в полза на България първата третина завърши 0:5 за „ацтеките".

Във втората третина нашите се вдигнаха на тотален щурм под бурните скандирания на феновете. И вкараха 4 гола, но вратарят белгийците спаси два пъти по толкова.

Последната част започна при 6:4 за Мексико, но българите бързо вкараха пети гол. Тогава дойде и поредицата от скандални отсъждания на италианския главен рефер Гасталдели и асистентите му. Първо не зачетоха гол, след като шайбата премина голлинията.

После Георги Искренов излезе сам срещу вратаря, но реферът видя несъществуващо нарушение и дори извади най-добрия ни хокеист за 2 минути извън игра. А мексиканците се възползваха и поведоха със 7:5. Георги Искренов все пак вкара нов гол, но съдиите отмениха и него. Секунди след това подминаха дузпа за подсичане със стик преди Алексей Йотов да мушне шайбата покрай белгийския вратар.

Но за идентично положение минути по-късно дадоха дузпа за Мексико. Играещият със счупено ребро Георги Искренов пък бе отстранен скандално до края на мача. Чак тогава 22-годишният хокеист се сети за реброто си, наранено още в първия мач при 4:1 над Южна Африка.

А баща му и шефът на федерацията Красимир Кръстев го закараха в болница. Контузията се усложни след сблъсък с мексиканец в мантинелата.

В края България вкара шести полеви играч и извади вратаря си, но 30 секунди преди финалната сирена мексиканците забиха осми гол в празната ни врата. Бесните български фенове изпратиха с освирквания съдийската тройка.

Българите отправиха 45 удара към вратата срещу 33 за Мексико, но загубиха. По два гола за нашите вкараха Алексей Йотов и Станислав Мухачев, а един добави Мартин Бояджиев.

Довечера от 19 часа България играе срещу Китай, а входът в Зимния дворец е свободен.