И петте български екипажа, които ще представят България във възобновеното след прекъсване от 14 години балканско първенство по рали, са напълно готови за старта утре сутринта. Церемониалният старт обаче е тази вечер и както комшиите могат, ще бъде пищен и зрелищен, за радост на многобройната публика.
В четвъртото издание на рали Ескишехир участват пет наши автомобила, като към предварително обявеното каре, от вчера се присъедини и Мирослав Ангелов/Петър Илиев (ФИАТ Пунто S1600). По предварителна информация на националния селекционер Владимир Илиев Ангелов и Илиев нямаше да се пуснат в анадолското състезание, но плановете им се промениха радикално и двамата сега подсилват българската група.
Другите български екипажи са Тодор Славов/Добромир Филипов (Рено Клио R3), Антон Титов/Венцислав Мирчев (Ситроен DS3 R3T), Борис Григоров/Недялко Сивов (Ситроен С2 S1600) и появилият се след дълго отсъствие до миналата година Георги Гераджиев-мл/Георги Гаджев (Форд Фиеста RS).
Стартът на Ескишехир всъщност събира в себе си освен балканския старт (32 коли), още националното първенство и надпревара за купата на ТОСФЕД (турската автомобилна и мотоциклетна федерация) - също 32 автомобила, както и е втори от десетте кръга на шампионата на историческите автомобили (10).
"Истинска радост за окото е да видиш толкова много автомобили, нещо, което у нас не е ставало от години", коментира пилотът на варненския тим БулБет Рали Тим Тодор Славов, който не се е състезавал в рали от финала на сливенския старт в националното ни първенство през миналата година.
Иначе Славов е с огромни амбиции, които при едно добро представяне в Турция могат би му дало добър авантаж в балканската надпревара. Той обаче е категоричен, че макар и много технично, рали Ескишехир има един дефект - прекалено е кратко.
"Докато загрееш и то свършило", казва Славов, който е пилотът, постигнал най-значимите успехи за страната ни в международния рали спорт.
Отсечките на анадолският старт са три, които утре ще бъдат пробягани на "един дъх" - общо 99 к. От трите специални етапа най-труден е вторият, Хекимдач (10.50 км), като от старта до финала трасето е в спускане, с поредици от вързани един за друг завои, обратни виражи и няколко скока, около които ще се събере най-многобройната публика.
Етикети:Левски
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ