Българските девойки без почти никакви шансове за европейското първенство

Националният отбор на България за девойки младша възраст на практика загуби шансове за класиране за Евро 2009, след като не успя да спечели гейм и във втория си двубой от квалификационната си група.

 

Днес в Харков (Украйна), младите „лъвици" не бяха достоен противник и за връстничките си от Сърбия и бяха победени с 0:3 (16:25, 19:25, 19:25) за 69 минути игрово време.

 

Сръбкините са с пълен актив от 3 победи и 9:0 в геймовете и са недостижими за девойките на България. Домакините Украйна са другият отбор с пълен актив от 2 победи и 6:0 гейма и, ако спечелят само още един гейм в оставащите им два мача, България ще загуби и минималния теоретически шанс за евроквота, който все още има.

 

Утре от 15:00 часа България среща Финландия.