Българските баскетболисти със силни изяви в чужбина

снимка: cblucentum.com

Първа загуба за новия сезон в Румъния допусна Клуж, където играе Христо Николов. Тимът отстъпи от гостуващия Плоещ с 96:103 точки. Николов бе титуляр, игра 30 минути и записа 4 точки, 2 "откраднати" топки и 1 борба.

БК Донецк, с Калоян Иванов в състава си, спечели втора победа във ВТБ Лигата. В група "В" тимът на българина надигра като гост Азовмаш (Украйна) със 75:68 точки. Българинът бе титуляр и за 27 минути се отличи 4 точки, 7 борби и 2 асистенции.

В друг мач от кръга Нижни Новгород (Русия) загуби от Локомотив Кубан (Русия) с 54:61 точки. Филип Виденов игра 34 минути за домакините, като реализира 13 точки и направи 2 асистенции.

Три българки играха в поредния кръг на френското първенство, съобщава БТА. В "българското" дерби Арас спечели срещу гостуващия Юнион Ено с 57:52 точки. За домакините Радослава Бъчварова игра 16 минути като титуляр и записа 2 точки и 1 борба. За Юнион Ено Вера Перостийска игра цял мач и бе най-резултатна с 14 точки, 10 борби и 1 асистенция.

Екатерина Димитрова и Шарлевил загубиха от Монпелие с 46:63 точки. Българката бе титуляр, игра 31 минути и завърши с 3 точки, 3 борби, 1 асистенция и 2 "откраднати" топки.

В женското първенство на Италия Приоло, с Димана Макариева в състава си, загуби като гост от Палаканестро със 71:74 точки. Макариева бе резерва и игра само пет минути. Евелина Гунева допусна загуба в първенството на втора испанска дивизия.

Българката и новият ѝ отбор Херника отстъпиха пред Лас Росас с 62:71 точки. Гунева беше титуляр и за 34 минути се отличи с 18 точки, 7 борби и 2 асистенции.