Българските алпийци с челни позиции на ФИС слаломите в Гърция

снимка: SPORTA.BG

След края на последните български състезания по алпийски ски, които се състояха през изминалата седмица в Банско, националите заминаха за участие на ФИС слаломите във Ворас, Гърция, съобщи БФСки.

 

Вчера, 12 април, само 47 стотни не достигнаха на лидера на българския отбор Стефан Георгиев да победи словенеца Миха Малус и да спечели златото в първия слалом. В крайна сметка Стефан остана втори, а третото място зае отново словенец - Филим Милинсек.

 

Четвъртото място си поделиха Михаил Седянков и Кирил Манолов, като е интересно да се отбележи, че Мишо Седянков даде трето време във вотрия манш (след словенците Миха Малус и Грегор Брайович и преди Стефан Георгиев), което е поредно свидетелство за добрата форма на българина в края на сезона. Само преди няколко дни в Банско Мишо спечели Държавното първенство по слалом.

 

Добри резултати постигнаха и младите национали Светослав Георгиев (8-ми), Стефан Присадов (9-ти), Захари Янакиев (11-ти).

 

В слалома на жените напълно очаквано недостижима беше младата надежда, която е и единствената българска национална състезателка в момента, Мария Киркова. Мими разгроми конкурентките си, оставяйки на цели 2.22 секунди след себе си втората в класирането - Силвия Маджарска.

 

Хегемонията на българките беше пълна, след като третото място зае Деница Вълчева, а четвърта се класира Мария Камбарева. Така единствените 4 българки, участващи на слалома във Ворас заеха първите 4 места в общото класиране. Доказателство за значително по-високото ниво на българските алпийки спрямо конкурентките им от околните балкански държави.

 

Технически делегат на ФИС за слаломите във Ворас е националният треньор Иван Гребенчарски.