Български финал за Купата на Румъния

снимка: fibaeurope.com

Отборът на Манреса, с българина Александър Янев в състава си, претърпя загуба в 28-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Манреса отстъпи като гост на Фуенлабрада с 51:73 (7:27, 14:11, 13:22, 17:13) точки.

За гостите българският национал Александър Янев игра 7 минути като резерва и се отличи само с две борби. Манреса е на последно място в класирането с 5 победи и 23 поражения.

Иван Лилов и Газ Метан сa вторият финалист в турнира за Купата на Румъния, след като отстраниха домакина на Файнъл 4 Тимишоара на полуфиналите.

Българинът и съотборниците му стигнаха трудно до успеха с 92:86, а във финала днес срещат Клуж, където играе Христо Николов. За победителите Иван Лилов завърши с 13 точки за 25 минути игра.

В първенството на Турция Олин Едирне загуби като гост от Анкара с 85:89 (19:27, 23:19, 20:25, 23:18) точки в мач от 25-ия кръг. За гостите Филип Виденов игра 22 минути като титуляр и завърши със 7 точки, 2 борби, 5 асистенции и 2 "отнети" топки. Олин Едирне е на 14-о място в класирането с 6 победи и 19 загуби.

Във Франция Елан Шалон отстъпи пред гостуващия Нантер със 71:86 точки в мач от 26-ия кръг. За домакините Илиян Евтимов записа 5 точки, 2 борби и 1 асистенция за 26 минути като титуляр.

Елан Шалон е на трета позиция в таблицата със 17 победи и 9 поражения. В друг мач от кръга Васил Евтимов игра 6 минути при загубата на Лимож със 72:80 точки от Дижон. Българинът завърши с 1 борба и 1 асистенция, а Лимож е на 13-о място с 10 успеха и 16 загуби.

В женското първенство на Франция Шарлевил отстъпи като гост на Нант с 56:77 точки в 26-ия кръг. За гостите българката Екатерина Димитрова игра 30 минути и се отличи с 10 точки, 2 борби и 2 асистенции. В класирането Шарлевил е 10-o място с 10 победи и 16 загуби.

Във втора дивизия на Италия Роксана Йорданова игра 40 минути и записа 17 точки, 11 борби и 2 асистенции при победата на Сан Салваторе с 57:44 точки над Биасоно.

В друг мач Алгеро загуби от Крема с 60:71 точки. За домакините Александра Петрова бе на терена 14 минути и спечели 5 борби.