Българската щафета остана извън класирането

Норвегия спечели щафетната надпревара на 4 по 6 километра от Световната купа по биатлон за жени в австрийския зимен център Хохфилцен. Фани Хорн, Синоеве Солемдал, Хилде Фене и Тора Бергер не допуснаха наказателна обиколка и използваха само пет допълнителни патрона при стрелбата, за да финишират за 1:11:45.1 час.

На второ място остана квартетът на Украйна - Вита Семеренко, Вали Семеренко, Юлия Джима и Олена Пидгрушная, който изостана на 30.4 секунди, след като състезателките използваха четири допълнителни патрона и не направиха наказателна обиколка.

Рускините Екатерина Глазирина, Олга Зайцева, Екатерина Шумилова и Олга Вилухина спечелиха бронзовите отличия. Те завършиха на 45,4 секунди след победителките, не направиха наказателна обиколка и използваха четири допълнителни патрона.

Българската щафета в състав Емилия Йорданова, Десислава Стоянова, Стефани Попова и Ния Димитрова остана извън класирането, след като Димитрова на четвъртия пост беше застигната и изпреварена от лидерката Тора Бергер, информира БТА.

Българките направиха една наказателна обиколка и използваха 13 допълнителни патрона.

В крайното класиране попаднаха 13 от стартиралите 22 щафети. Състезанията от Световната купа по биатлон продължават следващия уикенд в Поклюка (Словения).