Българките завоюваха пета поредна победа в Европейската лига

снимка: cev.lu

Женският национален отбор по волейбол на България постигна своята пета поредна победа в Европейската лига.

Под ударите на „лъвиците" този път попаднаха швейцарките. България не срещна проблеми в двубоя с Швейцария и постигна победа с 3:0 гейма (25:7, 27:25, 25:12) пред по-малко от хиляда зрители в зала „Ататюрк", Турция.

Треньорът на националките ни Марчело Абонданца направи няколко смени в състава на България. Елица Василева замести контузената Ева Янева. Лора Китипова също бе титулярка за сметка на Диана Ненова.

Българките срещнаха съпротива единствено във втория гейм, когато спечели с 27:25. Иначе в първата част аутсайдерките в групата успяха да реализират едва седем точки. Най-резултатна в българския тим бе Страшимира Филипова, която реализира 14 точки. Емилия Николова и Добриана Рабаджиева добавиха по 12 точки за успеха. От отбора на швейцарките най-добри бяха Инес Гранворка и Елена Шайнмен, които реализираха по 10 точки.

Утре България излиза в последния мач от втория турнир на Европейската лига. „Лъвиците" ще имат тежката задача да се справят със съпротивата на домакините от Турция. До края на на квалификационната фаза има още два домакински турнира, в уикендите до края на месеца.