Българките победиха домакина на ЕП

снимка: basketball.bg

Националният отбор за жени до 20 години записа първа победа на Европейското първенство, дивизия В.

Тимът ни се наложи над домакина Македония с 66:54. Отборът на Ивайло Христов поведе още от началото и след силна игра през целия мач заслужи успеха си. Така отборът ни вече има победа и две поражения в актива си. Виолина Кочева изигра страхотен мач за победителките и записа 23 точки. С 13 плюс 7 борби пък се включи Цветомира Шаренкапова, а 9 точки добави Мария Светославова.

Българските момичета започнаха да се откъсват напред в резултата от самото начало на мача. след много силна серия от 11:2 точки в първите минути и скоро преднината им вече беше двуцифрена. Темпото се запази през втората четвърт, а разликата продължи да расте. Така се стигна до аванс от 19 точки в полза на България на почивката. Ситуацията на терена не се промени и през второто полувреме и така нашите записаха първия си успех.

В следващия кръг от група В България ще почива. Последната среща на българките в тази фаза пък е на 13-и юни (сряда) от 17.30 часа срещу Швеция.