Българките отново не се вредиха в топ 80 в Йостерзунд

Българките от националния отбор по биатлон отново записаха разочароващи резултати в старта от Световната купа в шведския зимен център Йостерзунд.

След като преди 2 дни нашите момичета завършиха след 80-та позиция в индивидуалния старт, спечелен от норвежката Тора Бергер, днес сценарият се повтори.

Отново 31-годишната представителка на скандинавската страна записа победа в спринта на 7.5 километра, а българките финишираха зад топ 80. Това беше втори успех за Бергер в 2 изминали до момента състезания от Световната купа.

Норвежката вече има 18 победи в кариерата си, с което пък се утвърди на върха във временното класиране с пълен актив от 120 точки. Тя направи само една грешка - от положение „прав" - но с отлична последна обиколка не остави шанс на конкуренцията и финишира с време 21:34 минути.

Великолепно представяне по отношение на работата със ските предложи украинката Олена Пидгрушна, която сензационно приключи на 2-ро място. Тя направи 1 грешка на огневия рубеж и изостана с 16.9 секунди от победителката.

Две рускини финишираха на 3-то и 4-то място - Олга Вилухина и Олга Зайцева защитиха честта на Федерацията, а Андреа Хенкел остана на 5-то място, въпреки 10-те си свалени мишени. Представителката на Словакия Яна Герекова допълни топ 6.

Лидерката на женския национален отбор на България Емилия Йорданова и съотборничките ѝ останаха далеч от позициите, даващи право на участие в утрешното преследване.

Йорданова записа 2 грешки на огневия рубеж и финишира 83-та с пасив от малко над 3 минути спрямо победителката.

По-рано днес Sporta.bg ви представи обширно интервю с българката, в което тя сподели очакванията си от новия сезон и подчерта, че приоритетно за нея ще бъде класиране в топ 6 на Европейското първенство в Банско догодина.

Десислава Стоянова завърши с 60% точна стрелба, но се нареди 89-та с изоставане 3:27.9 спрямо лидерката Тора Бергер. Стефани Попова пък свали 8 мишени и приключи 91-ва на 3:44.2 минути от норвежката.