Българки с титла на двойки в Румъния

Българските тенисистки Десислава Младенова и Таня Германлиева спечелиха титлата на двойки на турнира в румънския град Крайова, с награден фонд 10 хиляди долара, след като на финала на надпреварата надделяха в три сета над водачките в основната схема Симона-Юлия Матей (Румъния) и Наташа Зорич (Сърбия) - 4:6, 6:1, 10:7.


Германлиева продължава участието си и на сингъл, след като се класира за полуфиналите на турнира където ще спори с представителката на домакините Алис-Андрада Раду. На четвъртфиналите, 19-годишната българка сломи друга румънка - Симона-Юлия Матей, печелейки с резултат 6:2, 6:2.