България започна с разгромна победа участието си на Евробаскет за младежи

България започна с победа участието си в Европейското първенство за младежи до 18 години дивизия Б, което стартира днес във Варна.

Домакините на турнира разбиха отбора на Люксембург със 106:59. Наставникът на България Любомир Минчев започна срещата със следната стартова петица - Дамян Стоянов, Деян Карамфилов, Павлин Иванов, Алекс Симеонов и Велислав Гълъбов.

Домакините не срещнаха никаква съпротива през първата част на двубоя и логично безпроблемно спечелиха с 25:5. В началото на срещата българите набързо поведоха с 13:0 точки, а гостите от Люксембург отелязаха първите си точки точно 4.36 минути преди края на частта.

Домакините играеха спокойно, трупаха преднина и взеха първата четвърт без никакви проблеми. В началото на втората част гостите започнаха по-добре и отбелязаха 5 безответни точки. Слабата защита на момента на домакините позволи на играчите на Люксембург да намалят пасива си, но българите не позволиха разликата да падне под 16 точки.

Най-големият аванс за България бе 21 точки при 46:21. На полувремето резултатът бе 49:28 за домакините. В началото на третата националите ни успяха да увеличат преднината си на 24 точки - 54:30. Гостите не успяваха да противодействат на играта на домакините и след малко повече от 5 минути игра авансът им достигна 27 точки - 64:37.

До края на третата четвърт домакините поддържаха аванса си и преди последната четвърт имаха комфортен аванс от 28 точки. През последната част българите дръпнаха още в началото с 34 точки - 86:52, и напрактика решиха окончателно изхода от двубоя.

Домакините играеха спокойно, трупаха преднина, която в края на двубоя бе 47 точки - 106:59. Най-резултатен за победителите стана Павлин Иванов с 22 точки, а Тенчо Тенев завърши с дабъл-дабъл - 14 точки и 13 борби.

Следващата среща на България е на 23 юли срещу Грузия. В първата среща от нашата група Унгария победи Грузия с 69:41 /15:11, 17:10, 25:9, 12:11/.