България загуби първия двубой на сингъл с Беларус

България загуби първия двубой в мача срещу Беларус от група "С" за "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени.

Елица Костова отстъпи пред Олга Говорцова с 2:6, 3:6 в първия сингъл от срещата от група I на зона Европа/Африка, който се играе в Будапеща (Унгария).

Костова допусна много непредизвикани грешки в първия сет, в който само веднъж успя да спечели подаването си.

Говорцова спечели осем от първите 10 гейма в мача, след което българката заигра по-добре. Тя изравни геймовете, а при 3:3 дори имаше три поредни точки да реализира нов пробив и за пръв път да поведе в резултата. Костова не успя, а до края Говорцова взе три поредни гейма и спечели двубоя.

Във втория сингъл една срещу друга излизат първата ракета на България Цветана Пиронкова срещу бившата номер 1 в света Виктория Азаренка.