България загря за Аржентина с успех над Македония

Мъжкият национален отбор по волейбол на България продължи със силните си изяви напоследък и взе победа с 3:1 над Македония в първа контролна среща по време на седмицата пауза между мачовете от Световната лига.

През миналата седмица "лъвовете" биха на два пъти Франция в Мец и завоюваха 5 точки и оглавиха "групата на смъртта", а сега ще играят две контролни срещи срещу Македония.

Днес Камило Плачи даде шанс на състезатели, които нямаха особен шанс за изява срещу "петлите", докато играчите, изнесли тежестта на двубоите през миналата седмица, се готвеха отделно за мачовете с Аржентина на 22 и 23 юни.

През първите две части България нямаше никакъв проблем и въпреки на моменти слабата блокадата първият гейм отиде на сметката на нашите след 25:22, а след това и вторият след категоричното 25:18.

Националите се отпуснаха в следващата част и бяха наказани от Македония, като в интересен за зрителите гейм гостите стигнаха до драматично 24:26 и намалиха резултата. След това обаче България удари с 25:21 и спечели с 3:1 пред 500 човека в зала "Христо Ботев".