България в топ 5 на Световното по бокс

Титлата на Станимира Петрова в кат. до 54 кг нареди България на пето място в класирането по нации на завършилото Световно първенство по бокс за жени в Република Корея.

За подреждането се отчита представянето на всички състезателки, като петте момичета на треньора Павел Сяров имат 15 изиграни срещи, от които 4 загуби.

Показателен за класата на отбора ни е фактът, че Ирландия, която също е с една титла - на легендарната Кети Тейлър, стигнала до петото си поредно злато, е едва 10-та в класирането по нации.

Отборен шампион е Русия, чиито 10 боксьорки спечелиха 3 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медал. Втори е тимът на Китай с 4 отличия (1-1-2), а трети – САЩ с 3 медала (2-0- 1).

Пред нас, на 4-та позиция, е Казахстан с 1 златен и 1 сребърен медал, а зад България останаха традиционни сили в бокса като Италия, Турция, Азербайджан.

Целият ни отбор, начело със световната шампионка Станимира Петрова, се прибира в София на 26 ноември, сряда, в 14:30 часа с полет от Доха.