България срещу Аржентина и Италия на Финалите - вижте програмата!

снимка: fivb.org

След като Бразилия удари с 3:1 САЩ в група "А", стана ясно, че България се класира за Финалите на Световната лига, като ще финишира на второ място.

Това отреди на "лъвовете" място в група D на финалния турнир в Мар дел Плата, където ще бъдат още домакините от Аржентина и Италия.

Първият двубой на възпитаниците на Камило Плачи ще бъде на 18-и юли (четвъртък) от 3:00 часа българско време, а първият съперник е домакинът Аржентина, който записа слабо представяне в груповата фаза, но има гарантиран уайлд кард за турнира.

Следващият двубой на България е срещу Италия точно 24 часа по-късно - на 19-и юли в 03:00 часа, отново българско време. За да се аклиматизира по-бързо, отборът ни заминава за Аржентина още утре.

При положение, че България финишира на първо място, то Соколов и компания ще играят полуфинала в събота в 23:30 часа срещу втория от групата на Бразилия, Русия и Канада. Ако се класират втори, нашите момчета ще имат няколко часа повече почивка и ще играят полуфинал в неделя от 02:00 часа.

При две загуби за националите, те ще се приберат у дома по-рано, тъй като няма мач за 5-о място. Двубоят за 3-о място е в 22:30 часа българско време в неделя, а финалът е в 02:00 часа българско време в понеделник.