България среща еврошампиона Русия на футболния Мондиал за деца от домове

България ще срещне изключително силни съперници в рамките на първото световно първенство по футбол за деца от социални институции, което започва днес в полската столица Варшава.

Националният тим се падна в една група със съставите на миналогодишния европейски шампион Русия, единствения представител на Латинска Америка - Аржентина, Холандия, Словения и Естония.

Груповата фаза на състезанието ще се проведе от 11:00 до 16:00 часа българско време на стадиона на полския футболен шампион "Легия". Двубоите от първия ден на турнира ще се състоят от две полувремена по 10 минути.

За следващия етап на състезанието се класират първите два отбора от всяка от четирите групи. Полувремената на четвъртфиналите, полуфиналите и финалите, които ще се играят в неделя, ще бъдат с продължителност 15 минути.

Всеки отбор има по 10 играчи на възраст до 17 години, като на терена излизат вратар и петима полеви състезатели. Официалният терен на стадиона ще бъде разделен на 4 равни части, като на тях едновременно ще се играят мачове от различните групи.

В националния състав на страната ни има четири деца от Стара Загора, три от Враца, едно от София, едно от Благоевград и едно от Белоградчик.

Селекционер на националния тим е Митко Коцинов от Стара Загора. Събитието ще завърши в неделя следобед с шоу мач между Полша и останалия свят, като в него ще вземе участие и германският национал с полски корени Лукас Подолски.