България спечели 7 медала от Световното първенство по биатъл

Общо седем медала спечели България на 13-ото Световно първенство по биатъл, което се проведе на комплекс "Червено знаме" в София. В отборното класиране завоювахме едно сребърно и четири бронзови отличия. Нашите състезатели спечелиха един сребърен медал в категория D - момчета (до 12 г.), и четири отборни бронзови отличия в категориите Е - момичета и Е - момчета (до 10 г.), D - момичета (до 12 г.) и С - момичета (до 14 г.).

В индивидуалната надпревара българинът Димитър Илиев се класира на трето място в своята категория D. Бронзов медал за България грабна и Джорджия Кадоглу в категория С.

Участниците в шампионата бяха поздравени от заместник-министъра на физическото възпитание и спорта доц. Лазар Каменов, а страната ни получи отлична оценка за първото домакинство на световно първенство по биатъл от Питър Харт - технически делегат на Международната федерация по модерен петобой.

Спортът биатъл е разновидност на модерния петобой, чието  начало е поставено преди двадесет години от принца на Монако - Албер II.

С помощта на Министерството на физическото възпитание и спорта басейнът на комплекс "Червено знаме" бе приведен в перфектен вид за шампионата.