България се справи и със Сърбия, ще спори за титлата на Балканиадата днес

снимка: volleyball.bg

Националният отбор по волейбол на България за юноши до 18 години се класира за финал на Балканиадата в Добрич. Младите ни волейболисти, водени от треньора Христо Рачев надиграха Сърбия с 3:1 (22:25, 25:13, 25:18, 26:24) в първия полуфинал от надпреварата.

Двубоят продължи 114 минути, като младите ни национали ни показаха, че имат възможности и воля за победа. Българите поведоха в първия гейм, но не успяха да задържат разликата. Съперникът изравни и в решителните минути се наложи, като спечели първия гейм. В следващите две части обаче волейболистите ни бяха безкомпромисни. Добрите изяви на Георги Петров, Добрин Василев и Петър Шойков позволиха на младите лъвчета  да надделеят и да поведат с 2:1.

Ключов бе четвъртия гейм, в който нашите водеха играта почти до края на гейма, но отново позволиха изравняване при 24:24. Този път във важния момент българския тим показа характер, а Петър Шойков затвори мача с единична блокада.

В другия полуфинал волейболистите на Гърция изненадващо надделяха над фаворита за титлата Турция с 3:2 (25:20, 18:25, 25:22, 11:25, 15:13) и се класираха за финал.

Така в утрешния ден, 10 юли (неделя) отборът на България се изравя срещу Гърция в спор за титлата на Бълканиадата, а мачът е от 17:00 ч в зала „Добротица“.

Преди това, от 15:00 ч е спорът за 3-4 място, в който Сърбия ще срещне Турция.

От 10:30 ч, 5/6 място: Черна Гора – Румъния

От 12:30 ч, 7/8 място: Молдова - Косово