България се потруди повече, но победи Румъния и във втората контрола

снимка: basketball.bg

Юношеският национален отбор на България по баскетбол победи за втори път тима на Румъния в приятелска среща в Правец.

След разгромния успех със 103:57 в първия мач между двата тима преди ден, момчетата на Любо Минчев показаха стабилна психика и победиха северните ни съседи със 77:76, благодарение на чудесен обрат в заключителните минути на мача.

Румънците, които водеха в резултата през по-голямата част на срещата, поведоха с цели 10 пункта на старта на финалната четвърт, но българите отвърнаха на удара със серия от 11 безответни точки. Последва размяна на ролите между съперниците - българите поведоха, но бяха застигнати от румънските си връстници. Точка на спора сложи Александър Симеонов, който оформи крайния резултат с точен изстрел от далечно разстояние.

Именно Симеонов стана топреалзатор за българите със своите 18 точки и 5 борби. По 11 пункта за успеха добавиха Павлин Иванов и Николай Стоянов