България се класира за полуфиналите, Италия показа феърплей

снимка: fivb.org

България се класира за полуфиналите на Световната лига, след като преди броени минути Италия показа феърплей и поведе на Аржентина с 2:1 срещу Аржентина. Така и на теория, и на практика напред продължават "адзурите" и "лъвовете".

Домакините започнаха слабо, а Италия се възползва отлично и поведе с 8:3. Тази разлика се запази до края на гейма и гостите поведоха. Във втората част Италия се отпусна, като това доведе до загуба с 25:23. Впоследствие обаче "адзурите" отново дръпнаха в резултата и след 25:17 се класира напред, класирайки и България.

Първи в групата ще бъдат възпитаниците на Мауро Беруто, които утре ще се изправят срещу Русия, която остана на второ място в своята група. Сборная допусна поражение с 3:2 от Канада, което коства първото ѝ място.

От своя страна България ще се срещне със световния №1 Бразилия, който се наложи категорично с 3:0 над Канада и оглави класирането в другата група.

По програма, срещата на България е от 02:00 часа българско време, но е възможно да настъпят промени с оглед на това, че Италия игра последен мач от груповата фаза и не се знае кога ще приключи срещата.

Русия и Италия ще играят в 22:30 часа българско време, а при промяна Sporta.bg ще ви информира своевременно!